banner9

"Demirtaş’ın en azından kapı gibi diploması var!"

HDP'li Pervin Buldan: Demirtaş’ın fazlası var, eksiği yok Recep Bey; en azından kapı gibi diploması var... HDP Eş Genel Başkanı Pervin Buldan, seçim çalışmaları kapsamında İstanbul’daydı. Pendik’te düzenlenen halk buluşmasında konuşan Buldan, şu ifadeleri kullandı: 

"Demirtaş’ın en azından kapı gibi diploması var!"

HDP'li Pervin Buldan: Demirtaş’ın fazlası var, eksiği yok Recep Bey; en azından kapı gibi diploması var... HDP Eş Genel Başkanı Pervin Buldan, seçim çalışmaları kapsamında İstanbul’daydı. Pendik’te düzenlenen halk buluşmasında konuşan Buldan, şu ifadeleri kullandı: 

14 Haziran 2018 Perşembe 17:16
"Demirtaş’ın en azından kapı gibi diploması var!"

24 Haziran’a giderken her yerde büyük bir coşku büyük bir kararlılık var. Pendik de kararını vermiş, İstanbul da kararını vermiş. Herkes Recep Bey’in gidişinden yana, herkes AKP’nin gidişinden yana. 

Recep Bey nasıl oy çalınacağının talimatını veriyor, oysa halkımız kendini siper edecek

Bizde büyük bir coşku var ama onlarda büyük bir korku var. Korku sarmış her taraflarını. O sosyal medyaya düşen video var ya, Recep Bey’in konuşması var ya “HDP’lileri tespit edin” diyor ya; sandıklardan nasıl oy çalınacağının talimatını veriyor ya; oysa bilmiyor ki, halkımız sandıkların önünde kendini siper edecek.

Erdoğan suç işliyor YSK’yı, savcıları, hakimleri, AB’yi, AGİT’i göreve çağırıyoruz

Kaybedeceklerini anladıkları için oy çalarak kazanmanın yollarını arıyorlar. Dün ortaya çıkan videolardaki sözler suçtur. YSK’yı, savcıları, hakimleri göreve davet ediyoruz. AB’yi, AGİT’i göreve davet ediyoruz. AKP, HDP’yi baraj altında bırakmanın çabası içinde. Biliyorlar ki gidiciler. Kendilerini saran korku sonucunda, böyle bir talimat veriyorlar. 

Recep Bey teşkilatına oyları çalın talimatı verdi

YSK’ya çağrımızdır, sandıkları korumak sizin göreviniz. Siz bunu yapmak zorundasınız. Bunu yapsanız da yapmasanız da Türkiye halkları kararını verdi. HDP sandıkları koruyacak. Bu, seçime giren tüm partilerin sorumluluğu. Çünkü Recep Bey açıkça talimat verdi: “HDP’nin oylarını çalın, sandıklarda değişim yapın” demiştir. Kendi teşkilatlarına verilen talimat ortada. 

YSK’ya da yargıya da talimat veriyor 

Sadece bununla da sınırlı kalmıyor. Selahattin Demirtaş ile ilgili de YSK ve yargıya talimat verdiğini itiraf etti. Recep bey diyor ki, “Bir Cumhurbaşkanı adayı Edirne’de, şartları oluşmamış,  aday olmaması gerekiyor”. Edirne’deki TRT çekimlerinin yapılabileceği talimatını verdiğini söylüyor. Yargıya ve YSK’ya talimat veriyor. YSK bağımsız bir kurumdur, kimseden talimat alamaz. 

Anayasa Mahkemesi de hala Demirtaş ile ilgilli kararını vermedi. Neyi bekliyor? 24 Haziran’ın sonucunu mu bekliyor? 24 Haziran’da halk kararını verdi, Selahattin Demirtaş’ı Cumhurbaşkanı yapacak. 

Demirtaş’ın fazlası var, eksiği yok Recep Bey; en azından kapı gibi diploması var 

Recep Bey Selahattin Bey’i diline dolamış. Yatıyor, kalkıyor, Demirtaş diyor. Demirtaş’ın cumhurbaşkanı adaylığı uygun değil derken, bir şeyi gözden kaçırıyor. Sevgili Selahattin Demirtaş’ın senden fazlası var, eksiği yok, Recep Bey. En azından kapı gibi diploması var. Sende o da yok. Bu ülkeyi nasıl yönettiğini herkes biliyor. 16 yıldır bu ülkeye açlığı, yoksulluğu getirdin. OHAL ilan ettin. KHK’lerle binlerce insanı işinden ettin. Bunlar yanınıza  kar mı kalacak. Bütün bunların hesabını 24 Haziranda Pendik halkı soracak. 

Büyük değişim ve dönüşüm İstanbul’da gerçekleşecek. İstanbul AKP’ye ders verecek. En çok güvendikleri yer İstanbul. En fazla hırsızlığı burada yapıyorlar. İşte güvendikleri İstanbul, onların güvendikleri dağlara karları yağdıracak. 

Rüzgar bizden yana 

Bu devran böyle dönmeyecek. Recep Tayyip Erdoğan’ın da AKP’nin de gitme zamanı geldi. Burada yaşayan halkımız, İstanbul’da yaşayan tüm halklar, tüm etnik kimlikler, kadınlar,  gençler bu değişim ve dönüşümü İstanbul’da gerçekleştirecek. Hava bizden yana, su bizden yana, toprak bizden yana, rüzgar bizden yana. 

16 yıllık AKP iktidarındaki zulmü, adaletsizliği hukuksuzluğu anlatmaya gerek yok. Kürtlere, Alevilere, kadınlar, gençlere nasıl yaklaştığını biliyoruz. Bunun için Kürtler ona öyle bir cevap verecek ki, bir daha bu ülkede, “Kürt sorunu yoktur” diyemeyecek. Ama ne diyor; “Kürt sorunu yok” diyor. Kürtlerin devasa bir sorunu var. Her gün Kürtleri inkar ederken bu ülkenin Kürt sorunu olduğunu Kürtler sana hatırlatır. Cumhurbaşkanı adayımız, milletvekillerimiz, belediye eşbaşkanlarımız cezaevinde. Belediyelerimize kayyumlar atandı, kayyumlar Kürt halkının değerlerine hakaret ettiler. Bunların hesabı sorulmayacak mı? Elbette sorulacak, 24 Haziran’da sandıklarda sorulacak. 

2023’te bu ülkeyi HDP yönetecek

Bu ülkenin devasa sorunları olduğunu inkar ederek konuşuyorlar. Kürtleri, Alevileri inkar ederek konuşuyorlar; ekonomik, toplumsal sorunları yok sayarak konuşuyorlar. Ama sizin yönettiğiniz ülkede ne huzur kaldı ne güven kaldı. Kimsenin size güveni kalmadı. 2023’e kadar biz yöneteceğiz diyorlar ama 24 Haziran’da ömürleri bitiyor. 2023’te bu ülkeyi HDP yönetecek. 

Bu seçimde tarihten silineceksiniz

HDP bu ülkenin umududur. HDP bu ülkenin güvencesidir. HDP’nin olmadığı bir parlamento nefessiz kalacaktır. Demokrasi ayağı eksik bir parlamento olacaktır. Onlar HDP’yi baraj altında bırakmaya çalışsalar bile Türkiye halkları HDP’ye sahip çıkacak. Onlar şöyle bir hesap yapıyorlar HDP baraj altında kalırsa bölgede 70 - 80 milletvekili AKP listelerinden parlamentoya girecek. Bu, AKP’nin bir kez daha iktidara gelmesi demek. Kürt halkını, Alevileri tüm farklı kesimleri yok saymak demek. HDP 7 Haziran’da 6 milyon oy aldı. Siz sadece HDPyi değil, 6 milyon insanı yok sayıyorsunuz. Ama bu 6 milyon insan bu seçimde 3’e katlayacak. Öyle bir cevap verecekler ki size, tarihten silineceksiniz. 

Kürtleri inkar edenler hep silindiler, tarih sahnesinden. Bir zamanlar Tansu Çiller vardı, Süleyman Demirel, Mehmet Ağar vardı. Hİçbirinin esamesi okunmuyor. Recep Beyin gideceği yer de Tansu Çiller’in, Mehmet Ağar’ın yanıdır. Kimsenin gücü bizi inkar etmeye yetmeyecek. Diyor ya bana oy verin sandıklardan gümbür gümbür çıkayım, gümbür gümbür gidiyorsun Recep Bey!

Öyle bir Türkiye düşünün ki, ülkeyi Selahattin Demirtaş yönetsin. İnsanlar arasında ayrım yapılmayan, ırkçılık yapılmayan, herkesin barış içinde yaşadığı bir ülke düşünün. Bu bir rüya değil, 24 Haziran'daki tercihinizle bu rüyalar gerçek olacak. Biz bu ülkeyi tek adama mahkum etmeyeceğiz. Onlar tekçilikte ısrar etse de biz çoğulculukta ısrar edeceğiz. Biz demokraside ısrar edeceğiz. İnanın bu ülke Recep Tayyip Erdoğan’a muhtaç değil, AKP’ye mahkum değil. 

24 Haziran bir ahlak meselesidir, vicdan meselesidir

24 Haziran'da sandık başına giderken herkes elini vicdanına koysun. Eliniz vicdanınızdayken,  Edirne cezaevini unutmayın, çocuklarımıza yapılanları unutmayın, Taybet Anayı unutmayın, cenazelerimizin panzer arkasında sürüklendiğini unutmayın. Bu bir ahlak meselesidir, vicdan meselesidir. Yarınlarımızın, geleceğimizin garanti altına alınması meselesidir. 

Çok fazla zamanımız kalmadı. Sadece 10 gün var. 10 günü boş geçirmeyeceğiz. Herkesi ikna edeceğiz. Herkesin elini tutacağız. AKP’yi anlatacağız, HDP’nin Selahattin Demirtaş'ın yapacaklarını anlatacağız. Bir seferberlik ruhi ile çalışacağız. İnanın kazanacağız. Her şeye rağmen kazanacağız. 

Fotoğrafları linkten indirebilirsiniz: https://we.tl/wYzz6cPK90

Son Güncelleme: 14.06.2018 17:20
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.