Erdoğan'dan 'istifalar devam edecek' açıklaması!

Cumhurbaşkanı Erdoğan, partisinin İl Başkanları Toplantısı'nda konuştu. İdlib Operasyonu ile ilgili açıklama yapan Erdoğan, 'Bir gece ansızın gelebiliriz demiştik' dedi. Ayrıca Cumhurbaşkanı Erdoğan, teşkilatlarına istifaların süreceği mesajını da verdi, ''Kritik gördüğümüz bir takım yerlerde mevcut isimlerin çekilmesi konusundaki kararımızı adım adım hayata geçiriyoruz.'' dedi.

Erdoğan'dan 'istifalar devam edecek' açıklaması!

Cumhurbaşkanı Erdoğan, partisinin İl Başkanları Toplantısı'nda konuştu. İdlib Operasyonu ile ilgili açıklama yapan Erdoğan, 'Bir gece ansızın gelebiliriz demiştik' dedi. Ayrıca Cumhurbaşkanı Erdoğan, teşkilatlarına istifaların süreceği mesajını da verdi, ''Kritik gördüğümüz bir takım yerlerde mevcut isimlerin çekilmesi konusundaki kararımızı adım adım hayata geçiriyoruz.'' dedi.

13 Ekim 2017 Cuma 12:46
Erdoğan'dan 'istifalar devam edecek' açıklaması!

Konuşmasından satır başları: 

Göçmenlerin Avrupa'ya yönelmesini önlemek amacıyla kendilerinin önerdiği yardımla yapılmıyor. ABD'ye yönelik vize askıya alınıyor. DEAŞ'a karşı en ciddi mücadeleyi yöneten Türkiye'yi terör örgütleriyle yan yana göstermeye çalışıyorlar, ekonomimizle ilgili olumsuz spekülasyonlar oluşturuluyor...

17-25 Aralık'ta milletimiz bize her zamankinden çok daha fazlasıyla sahip çıktı. 7 Haziran'dan sonra hiçbir parti tek başına iktidara gelemeyince kimlerin eski Türkiye hayali ile yerinde duramadığını yine en iyi milletimiz gördü. 1 Kasım'da durumu düzeltti. 

PKK terör örgütünü tekrar devreye soktular. Aynı dönemde DEAŞ terör örgütünün de canlı bomba saldırıları artmaya başladı. Bu örgütün ipini elinde tutanların hedef olarak ülkemizi gösterdiği anlaşılıyordu. 

15 Temmuz gecesi yeni bir hamle yaptılar. Bu defa bambaşka bir manzara ortaya çıktı. Milletimiz tarihinde ilk defa darbecilere karşı fiilen mukavemet gösterdi. Biz de milletimizle birlikte darbecilerin karşısına dikilerek bu teşebbüsün akamete uğratılmasını sağladık. Hemen arkasından Fırat Kalkanı ile bizi durduramayacakları mesajını darbenin arkasındaki güçlere verdik. 

Türkiye'ye siyasi, sosyal, diplomatik, askeri, ekonomik, tüm alanlarda diz çöktüremeyenler yeni oyunlarla karşımıza çıkıyor. "Namert kaçar, mert direnir" diyoruz. Biz sadece direnmekle kalmıyoruz, kendi oyun planımızı adım adım uyguluyoruz. Savunmamızı güçlendirirken taarruzu da ihmal etmiyoruz. 

Türkiye'yi batı ve dünyadan tecrit için ellerinden geleni yapanlar beyhude uğraşıyorlar. AB serbest dolaşım hakkı vermedi de ne oldu? Dünya başımıza mı yıkıldı? Hala oyalıyorlar. Bu minderden biz değil siz kaçacaksınız. Eğer dürüstseniz yapın açıklamanızı. Açıklamayı yapın bitirelim işi. Bizim size ihtiyacımız yok. Karşılıklı bir ihtiyaç formülü var. 

İran'da, Ukrayna'da, Sırbistan'daydım. Bu salı da Polonya'ya gidiyoruz. Türkiye yoluna yine devam ediyor, endişe etmeyin yoluna devam edecek. Yaşadığımız bu dönemde yanımızda olanları unutmadığımız gibi sürekli çelme takanları da unutmayacağız. Müttefik dediğimiz kimi devletlerin ülkemize karşı sergiledikleri ikiyüzlü tutumdan çok rahatsısız. Yüz yüze geldiğimizde bize her türlü sözü verenlerin arkamızdan oynadıkları çirkin oyunlar artık saklanamaz hele gelmiştir. Bu mızrak bu çuvala sığmıyor artık.

'TSK operasyon başlattı'

Dünyada kendilerine terör mücadelede en büyük hedef olarak DEAŞ'ı gösterenler şu an PYD YPG gibi terör örgütleriyle beraber hareket ediyorlar. Biz paramızla silah alamazken onlara bu kadar silahı parasız vermenin gayesi nedir? Bir Astana süreci başlattık ve bu süreçte Rusya, İran, Türkiye olarak bir karar vardık ve bir gece ansızın gelebiliriz dedik ve TSK, ÖSO ile birlikte İdlib'te şu anda operasyonu başlattı. Suriye'ye 911 km. sınırı olan biziz, her an tacize uğrayan bizi. Kimse bize bunu neden böyle yaptınız diyemez.

'Kılıçdaroğlu, sen ne cahil adamsın'

Bir tarafta TSK'nın sınır ötesine gitmesine evet diyeceksin, 9 dakika sonra İdlib'de ölenlerin sorumlusu Erdoğan diyeceksin. Sen ne cahil adamsın. Ama bunun yanındaki insanlar kabristanda içki içtiler. Bu şehitler bunlar için mi şahadet şerbetini içtiler? 

 Biz hiçbir şeye bize ne yahu diyemeyiz, biz Kılıçdaroğlu zihniyeti taşımıyoruz. Onlar varsınlar Esed'in yanına gidip, dertleşsinler. 

HDP'ye sert sözler

Teröristler öldürüldü, sözde milletvekilleri gidip onları teslim aldılar. Farkları var mı, yok. Bu kadar iç içe ve siyasi parti olarak parlamentoya girmesi için terör örgütünü arkasına alanlar biz demokratik mücadele veriyoruz diyemezler. Bunu 80 milletvekili çıkardıkları zamanda da gördük. 80 vekil çıkardıktan sonra haydi sokağa demek suretiyle bir günde 53 vatandaşımızın nasıl öldüğünü gördük. 

Biz asla etnik milliyetçilik yapmayacağız. Çünkü biz her şeyden önce yaradanın bize verdiği istikamette yürümek zorundayız.

Kongrelerinizde bile İstiklal Marşı'nı okutmaktan kaçınan siz, yalancısınız. Siz bu ülkede demokrasi için mücadele edemezsiniz, sizin özgürlük diye bir endişeniz asla yok. Siz sadece bir etnik yapının Türkiye'de egemenliği için çalışıyorsunuz. Buna müsade etmeyeceğiz. 

Teşkilata mesaj

Biz tembel olamayız, çok çalışacağız. Herkesin ağzına geleni söylemeye hakkı olabilir ama bizim yok. Herkesin milleti umursamadan bildiğini okumaya hakkı olabilir, bizim yok. Hesapsız kitapsız işlere kalkışmaya hakları olabilir ama bizim yok. İster ekonomisi ile ilgili ister iç siyasetle, isterse başka herhangi bir konu ile ilgili olsun tüm işlerimiz de bu kriterlere uygun davranmazsak işlerimizi sıkıntıya sokarız. Bir kısım arkadaşlarımız görevlerine devam ediyor, değişim gereken yerlerde ise yeni arkadaşlarımızla görevlerimize devam ediyoruz. Veda eden arkadaşlarımızla bir araya gelmeyeceğiz diye bir durum yok. Bu hareket alışılmış bir parti değil, bir davadır. Bir bayrak yarışı olarak gördüğüm bu davada kime ne zaman ne görev düşeceği belli olmaz. Teşkilatlarımızla birlikte belediyelerde de bir takım düzenlemeler yapmaya başladık. Kritik gördüğümüz bir takım yerlerde mevcut isimlerin çekilmesi konusundaki kararımızı adım adım hayata geçiriyoruz. 

Görevlerinden feragat eden arkadaşlarımız çalışmalarını sürdürecektir. Teröre bulaşmamış ve ihanet etmemiş olması şartıyla gönlümüzde her zaman yeri vardır. 

En anakronik ana muhalefet partisine sahibiz. Tüm kadroları, yabancı devletlerden terör örgütlerine kadar tüm aktörlerin yanındadır. Hemen hesap yapmışlar, "50 milyar zarara girdik krizde" diye. Sözde adalet yürüyüşü yapıyorlar, terör örgütü mensupları ve onlarla beraber olanlarla birlikte. Başımıza adeta, FETÖ'nün şakirti, PKK'nın yoldaşı, AB'nin 5. kolu kesildiler. 

Ey Amerika. 400 dönüm arazide böyle bir kişi besliyorsun ondan sonra da belge istiyorsun. Al sana belge. Zaten gönderdiğin bir büyükelçi var ki adeta Amerika'yı yönetiyor. Kendine göre bize bunların belgeleri verilmedi diyor. Bunun belgesini sana Dışişleri Bakanlığı vermez, yargı verir. 4'ünden beri kimse görüşme talebinde bulunmadı. Dünyaya da yalan söylüyorlar. Elbette biz ülkemizde kendini sosyal demokrat hisseden herkese saygı duyduk, duyuyoruz.

"Ben Ecevit'in anlayışına sataşıyorum"

Bugünkü CHP ile kitaplarda okuduğumuz bazıları arasında irtibat görmüyorum. Diyor ki, "Ecevit'e sataşma". Ben Ecevit'in anlayışına sataşıyorum. Ben bu milletin temsilcilerinin, Amerika'nın başkanının tırabzana oturup kendisinin de el pençe divan durmasını kabul edemiyorum. 

Çanakkale Belediye Başkanı'na sert tepki

Çanakkale'nin belediye başkanı ciddi bir terbiyesizlik yaptı. Bizim meclis üyemize, bir bayan, hani bunlar kadın hakları savunucusuydu, seçilmiş bir meclis üyesine, "sesini kes", "çık", diyor. Ben de talimatını verdim. Bu belediye başkanını 18 Mart'ta Çanakkale törenlerinde konuşturmayacaksınız. Oradaki düzenlemenin faili hükümettir, validir. Bu seçilmişler için de böyle bir adımı attı. Bunun hesabını verecek.

Müftülere nikah yetkisi

Bizim kendi değerlerimizin ve inancımızın mensubu olarak bizim vatandaşlarımızın kahir ekseriyeti resmi nikah kıyıldıktan sonra bir de hocaya gidip nikah kıydırıyor. Bu gerçekleri göz önüne almak lazım. Laikliğe aykırı diyor ee Batı laik orada nikah kilisede kılıyor. Orada laikliğe aykırı değil de buradan neden olsun? İsteseniz de istemeseniz de bu Meclis'ten geçecek. Senin memurlarının lafını o Anadolu'daki kız dinlemez ama bir hocaefendinin lafını Anadolu'daki kız da erkek de dinler. 

Burada illa filanca caminin imamına, müftüye git diye bir şey yok. İstersen bekle belediyeyi, belediye ne zaman tarih verirse o zaman kıydırırsın. Bunlar da nikah üzerinden içlerindeki husumeti ortaya döküyorlar. Buradaki rahatsızlığın tek sebebi nikahı kıyacak kişinin din görevlisi olmasıdır. 

Son Güncelleme: 13.10.2017 12:49
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.