banner9

Zeybek: YOLSUZLUK VE YOKSULLUĞU yok edeceğiz

Seçim bölgesi Samsun'da çalışmalarını sürdüren CHP Samsun milletvekili ve adayı Kemal Zeybek şu mesajları verdi:

Zeybek: YOLSUZLUK VE YOKSULLUĞU yok edeceğiz

Seçim bölgesi Samsun'da çalışmalarını sürdüren CHP Samsun milletvekili ve adayı Kemal Zeybek şu mesajları verdi:

11 Haziran 2018 Pazartesi 15:35
Zeybek: YOLSUZLUK VE YOKSULLUĞU yok edeceğiz

Ülkemizi 16 yıldır yönetenler, yoksulluk, yolsuzluk ve yasakları kaldırma iddiası ile iktidara gelmişti! Ülkemizde 16 milyon yurttaşımızın şiddetli yoksulluk sınırı içerisinde yaşaması, iktidarda bulunan kadroların yolsuzluklarının mahkeme kayıtlarına yansıması ve ülkemizin “OHAL” yönetimi ile yönetilmesi ile söylenilen her vaadin tersini yaptıklarını görüyoruz! 16 yılda 16milyon yoksul 6 milyon işsiz yaratan, yolsuzluklara bulaşmış ve “OHAL” rejimi ile ülkemizi yöneten iktidarın gitme zamanı gelmiştir. Yoksulluğu insanlarımızın kaderi olmaktan çıkaracağız, yoksulluğu yok edeceğiz.

    CHP iktidarında; rüşvet ve yolsuzluk suçlarında yargı süreçlerini hızlandıracak, cezaları artıracak, zaman aşımını kaldıracağız.

   Kamuda Cumhurbaşkanlığı Sarayı, uçak, helikopter, makam araçları ve kamu binası kiralamada gereksiz harcamalar olmayacak. Kamu kurumlarında siyasi baskıya son vereceğiz.

    Kamu alımları ve ihale süreçlerinde şeffaf olunacak!  Alım ve satım süreçleri İnternet üzerinden takibini sağlayacağız.

   Kamu görevlilerinin görev tanımları açık biçimde yapılacak, yanlış işler yapan kamu görevlilerinin üst makamlardan izin alınmadan yargılanmasını sağlayacağız.

    Bilgi edinme ve kamu ihalelerinde AB standartları temelinde şeffaflığı getireceğiz.

YARGI BAĞIMSIZ OLACAK

              CHP iktidarında, Kuvvetler ayrılığı ilkesi ile Yargı bağımsızlığı sağlanacak, yürütmenin ve bürokrasinin yargı denetiminden kaçmasına olanak tanıyan tüm istisnaları ortadan kaldıracağız.       

 HSK’yi, “Hâkimler Kurulu” ve “Savcılar Kurulu” olmak üzere ikiye ayırarak yeniden düzenleyeceğiz.

     Adalet Bakanı ve Bakanlık Müsteşarını bu kurulların dışına çıkararak yargıyı siyasetin vesayetinden kurtaracağız. Hâkimler ve Savcılar Kurulunun tüm kararlarını yargı denetimine açacağız. Hâkim ve Savcıların bağımsızlığı ve tarafsızlığını güvence altına alacak bir atama, nakil sistemini oluşturacağız.

ÖZERK VE ŞEFFAF DENETİM

Tüm üst kurullara, kaybettikleri özerkliklerini yeniden kazandıracağız.

        Merkezi yönetimin, yerel meclislerin kararlarına müdahalesini önleyecek yasal düzenlemeler yapacağız.

“ Sermaye Piyasası Kurulunun”  SPK’nın yetkilerini artıracak, sermaye piyasalarında hileli yönlendirme ortamının oluşmasına izin vermeyeceğiz.

    Çevre davalarında Mahkeme masrafları alınmayacak, bilirkişi masraflarını Hazine üzerinden karşılayacağız.

        

Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.