Akşener: Milletimize düşen, oylarını kullanmaktır. Aynı İstanbul’da, Ankara’da olduğu gibi oylarla gidecekler

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu ile görüştü. Akşener, “Beceriksizliğin, cahilliğin, cehaletin sonucunda geldiğimiz nokta bu. ‘Kurtuluş Savaşı’ verme işlemi, seçim kazanmaya yönelik, abanın altından sopa göstermekse, bilirim ki kaosu çıkaran yönetemez, o da paketlenir. Bizi yönetenlerin ayağını denk alması lazım. Hani milli ve yerli ya bu arkadaşlarımız, milli paramızın şu an yerlerde sürünüyor” dedi.

24 Kasım 2021 Çarşamba 18:54
Akşener: Milletimize düşen, oylarını kullanmaktır. Aynı İstanbul’da, Ankara’da olduğu gibi oylarla gidecekler

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu ile görüştü. Akşener, "Bu iş bilmez, cahil ve cehaletiyle övünen, inat arkadaşları sandıkta oylarınızla elbette göndereceğiz. Sonraki fasılda da hızlı bir şekilde bu ucube sistemden kurtulacağız. Milletimize düşen, oylarını kullanmaktır. Aynı İstanbul’da, Ankara’da, Adana’da, Antalya’da, Hatay’da olduğu gibi oylarla gidecekler" diye konuştu. Akşener, “Hani milli ve yerli ya bu arkadaşlarımız, milli paramız şu an yerlerde sürünüyor” dedi. 

Gelecek Partisi Genel Başkanı Davutoğlu, İYİ Parti Genel Başkanı Akşener’i, İYİ Parti Genel Merkezi’nde ziyaret etti. Davutoğlu ve Akşener, görüşme sonrasında basın toplantısı düzenledi. Toplantıda konuşan Akşener, “Beceriksizliğin, cahilliğin, cehaletin sonucunda geldiğimiz nokta bu. ‘Kurtuluş Savaşı’ verme işlemi, seçim kazanmaya yönelik, abanın altından sopa göstermekse, bilirim ki kaosu çıkaran yönetemez, o da paketlenir. Bizi yönetenlerin ayağını denk alması lazım. Hani milli ve yerli ya bu arkadaşlarımız, milli paramızın şu an yerlerde sürünüyor” dedi. Davutoğlu da, “Çıkın ve açıklayın, ‘Ekonomik Kurtuluş Savaşı’ yapmak zorunda bırakan bu mihraklar kimlerdir? Bulunduğunuz görev, sorumluluk üstlenme görevidir, şikayet etme görevi, görünmeyen anonim düşmanlar icat etme görevi değil. Gereğini yapın” sözleri ile Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a tepki gösterdi.

BAE YORUMU: “ALLAH KİMSEYİ SÖYLEDİKLERİNİN AKSİNE DAVRANMAK ZORUNDA BIRAKMASIN”

Akşener, Birleşik Arap Emirlikleri (BAE) ziyareti ile ilgili, “Tek bir cümle söyleyeyim, Allah kimseyi söylediklerinin aksine davranmak zorunda bırakmasın” derken, Davutoğlu, “15 Temmuz ile ilgili bu kadar ağır ithamlarda bulunduktan sonra, sadece Sedat Peker’in açıklamaları bunda etkiliyse ya da perde gerisinde bazı pazarlıklar söz konusuyla, Türkiye’nin politikalarından bir taviz söz konusuysa, bunu kamuoyuyla şeffaf şekilde paylaşılması lazım” dedi.

DAVUTOĞLU: KURTULUŞ SAVAŞI’NI SİZİN ZİHNİYETİNİZE KARŞI VERMEK LAZIM

Davutoğlu, “Bir günde yüzde 12, TL değer kaybetti. Yerli ve milli olduğunu iddia eden bir iktidar döneminde Türk lirası yerlerde sürünür hale geldi. Bunun sonucu çok ağır bir gelir adaletsizliğidir. Artık TL tasarruf aracı olmaktan da çıktı, değiş tokuş aracı olmaktan da çıktı” dedi. “Türk varlıklarının ucuzlamasından endişe ettiğini” söyleyen Davutoğlu, “Kurtuluş Savaşı bir gün vermek gerekirse önce sizin zihniyetinize karşı vermek lazım. Bir ödemeler dengesi krizi bizi bekliyor. 70’li yıllarda olduğu gibi dolar ihtiyacının arttığı bir dönemde, Türkiye ödemeler dengesi krizine girerse, 450 milyar dış borç, 170 milyar dolar kısa vadeli borcun olduğu ülkede yeterli döviz stoku yoksa dış borçlanma ve 70 cente muhtaç olan ülke konumuna gelme tehlikesi var” dedi.

“HALKI, KONTROLSÜZ KİTLE GÖSTERİLERİNDEN UZAK DURMAYA ÇAĞIRIYORUM”

Davutoğlu, dün akşam farklı şehirlerde yapılan protestolarla ilgili de şunları söyledi:

“Bu kötü gelir dağılımı bozukluğu ve olabilecek krizler ile, büyük toplumsal huzursuzluklara şahit olabiliriz. Dün akşam bazı şehirlerimizde protesto gösterileri oldu. Ne olursa olsun hiçbir provokasyona gelmeden, toplantı ve gösteri yapmak anayasal bir haktır. Halkı, kontrolsüz kitle gösterilerinden uzak durmaya çağırıyorum. Önemli olan, ülkemize güvenmektir ve siyasi liderler olarak bize düşen görev halkımıza güven ve teminat vermektir. Bütün bu duruma yol açmış faktörlerin hepsini biliyoruz. Türkiye sahipsiz değildir.”

AKŞENER: YANLIŞI ÜÇÜNCÜ DEFA TEKRAR ETTİĞİNİZDE TERCİHTİR

Akşener de “Şimdi, bir kere bir yanlış yaptığınızda kazadır, ikinci defa tekrar ettiğinizde hatadır, üçüncü defa tekrar ettiğinizde tercihtir” diyerek Erdoğan’ın faiz açıklamaları ve sonuçlarına tepki gösterdi. Akşener’in konuşmasında dikkat çeken noktalar şöyle:

“MİLLİ PARAMIZ ŞU AN YERLERDE SÜRÜNÜYOR: Bugün beni OSB’de yeri olan üç üretici aradı. ‘Abla ölüyoruz’ diye panik içinde aradılar. Beceriksizliğin, cahilliğin, cehaletin sonucunda geldiğimiz nokta bu. ‘Kurtuluş Savaşı’ verme işlemi, seçim kazanmaya yönelik, abanın altından sopa göstermekse, geçmişinde bu dönemleri yaşamış bir kişi olarak, bilirim ki kaosu çıkaran yönetemez, o da paketlenir. Bizi yönetenlerin ayağını denk alması lazım. Hani milli ve yerli ya bu arkadaşlarımız, milli paramızın şu an yerlerde sürünüyor.

İTİBAR, EKONOMİNİN BÜYÜKLÜĞÜ İLE OLUR: Hani ‘İtibar’ diyor ya muhterem, itibar çok acayip harcamalarla, israfla olmaz, paranın gücüyle, ekonominin büyüklüğü ile olur. İyi eğitim verdiğiniz gençlerinizle olur, tarım ve sanayiyi birleştirmeniz ile olur, teknolojiye yaptığınız yatırımla olur. Mühendislerimiz gidiyor, bir süre sonra Türkiye’de yazılımcı kalmayacak. Savunma Sanayii ile hep övündük. Savunma sanayiinin bel kemiği yazılımcılardır. Siz aynı müstemleke valisi gibi, ‘Buyurun bizim işçilerimiz ucuza çalışıyor’ derseniz, herhangi bir itibarınız kalmaz.

CEHALETİYLE ÖVÜNEN, İNAT ARKADAŞLARI SANDIKTA OYLARINIZLA ELBETTE GÖNDERECEĞİZ: Bunlar tespitlerimiz, çözümü kolay. Sağduyulu, akıllı, mantıklı olmak durumundayız. Bu iş bilmez, cahil ve cehaletiyle övünen, inat arkadaşları sandıkta oylarınızla elbette göndereceğiz. Sonraki fasılda da hızlı bir şekilde bu ucube sistemden kurtulacağız, muhalefet partilerinin ekonomik kadrolarıyla bizim ekonomik kadrolarımız yan yana geldiğinde, bu ülkenin son derece iyi yetiştirdiği ekonomik kadrolarının bulunduğu bir yapıdan söz ediyoruz. Muhalefetteki her siyasi partinin önemli çözüm önerileri var. Demek ki cehaletleri, inatları ve tercihleri bu çözümlerden uzak kalmalarına neden oluyor. Milletimize düşen, oylarını kullanmaktır. Aynı İstanbul’da, Ankara’da, Adana’da, Antalya’da, Hatay’da olduğu gibi oylarla gidecekler.”

Anahtar Kelimeler:
İYİ PartiMeral Akşener
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.