Cumhuriyeti devrimciler kurdu, devrimciler yaşatacak!

CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Ankara Milletvekili Yıldırım Kaya, Cumhuriyet Bayramı mesajını Bodrum İlçe Örgütünde düzenlediği basın toplantısında açıkladı. Kaya,  “Mustafa Kemal Atatürk, hayallerini gerçekleştiren büyük bir devrimcidir. Emperyalizme karşı kazandığı zaferleri, en büyük hayali olan Cumhuriyeti kurarak gerçekleştirmiştir“ dedi.

28 Ekim 2018 Pazar 16:12
Cumhuriyeti devrimciler kurdu, devrimciler yaşatacak!

En büyük devrimci Mustafa Kemal Atatürk’tür diyen Kaya, ”O, birinci devrimi gerçekleştirerek Türkiye Cumhuriyetini kurdu. İsmet İnönü dünyada örneği görülmeyen bir liderlik örneği sergileyerek, demokrasi adına iktidarından vazgeçerek, ikinci devrimi gerçekleştirdi. Tek partili dönemden, çok partili döneme geçişimizi sağladı. Dağlara taşlara adı yazılan, halkın kara oğlanı, Bülent Ecevit üçüncü devrimi gerçekleştirdi. Evrensel değerleri; eşitliği, özgürlüğü, barışı, sosyal adaleti savundu. Ortanın soluyla,  sosyal demokrasinin temellerini attı” ifadelerini kullandı.

Kaya, “Tüm baskılara rağmen umudu taze tutan, her 29 Ekim’de yeniden ayağa kalkan, hep o devrimci ruhumuzdur. Cumhuriyet devrimlerini yeni devrimlerle geliştirmek, bizim boynumuzun borcudur. Bizler, Genel Başkanlarımızın gerçekleştirdiği devrimlerin izini süreceğiz… Genel Başkanımız Sayın Kemal Kılıçdaroğlu’nun 35. Olağan Kurultayımızda söylediği gibi; dördüncü devrimi, “Özgürlükçü Demokrasi”yi gerçekleştirmekten başka çıkış yolumuz yoktur. İşte o zaman bu topraklarda eşitlik, özgürlük, adalet ve barış hayat bulabilir. İşte o zaman görevimizi tam olarak yapmış oluruz.” dedi.

“Bugün, tek adamın peşine takılıp, Cumhuriyet devrimleriyle hesaplaşmayı önüne koyanlar,  bilsinler ki Cumhuriyet değerlerini her koşulda koruyacak devrimciler var…” diyen Kaya,  “Cumhuriyetimiz şimdi 95 yaşında… Onurla, gururla kutluyoruz. Özgür bir gelecek için çarpan, tüm devrimci yüreklere kutlu olsun. Önümüzde dördüncü devrimi gerçekleştirme görevi duruyor! Bu yolda yürüyenlere selam olsun…” ifadelerine yer verdi.

İşte CHP Genel Başkan Yardımcısı Yıldırım Kaya’nın o açıklaması;

Mustafa Kemal Atatürk, hayallerini gerçekleştiren büyük bir devrimcidir. Emperyalizme karşı kazandığı zaferleri, en büyük hayali olan Cumhuriyeti kurarak gerçekleştirmiştir.

Atatürk, Cumhuriyetimizi kurmakla kalmamış, devrimler gerçekleştirerek, ete kemiğe büründürmüştür. Kurduğu Cumhuriyetin evlatları özgür olsun diye, Saltanatı kaldırmış, “tek” adamların yönetimine son vermiştir. Kadınlara seçme ve seçilme hakkını vererek, kadınlarımızı birinci sınıf vatandaş yapmıştır.  

“Ey yükselen yeni nesil! Gelecek sizindir. Cumhuriyeti biz kurduk; onu yükseltecek ve devam ettirecek sizsiniz.” diyerek Cumhuriyetimizi yeni nesillere emanet etmiştir.

Bizim tarihimiz devrimler tarihidir.  En büyük devrimci Mustafa Kemal Atatürk’tür. O,  birinci devrimi gerçekleştirerek Türkiye Cumhuriyetini kurdu.

İsmet İnönü dünyada örneği görülmeyen bir liderlik örneği sergileyerek, demokrasi adına iktidarından vazgeçerek, ikinci devrimi gerçekleştirdi. Tek partili dönemden, çok partili döneme geçişimizi sağladı.

Dağlara taşlara adı yazılan, halkın kara oğlanı, Bülent Ecevit üçüncü devrimi gerçekleştirdi. Evrensel değerleri; eşitliği, özgürlüğü, barışı, sosyal adaleti savundu. Ortanın soluyla,  sosyal demokrasinin temellerini attı.   

Biz, emperyalizme karşı eşi benzeri görülmemiş zaferler kazanan, Cumhuriyeti kurup, devrimler tarihini başlatan, devrimci bir neslin çocuklarıyız… Önümüzde, dördüncü devrimi gerçekleştirme görevi duruyor.

Tüm baskılara rağmen umudu taze tutan, her 29 Ekim’de yeniden ayağa kalkan, hep o devrimci ruhumuzdur. Cumhuriyet devrimlerini yeni devrimlerle geliştirmek, bizim boynumuzun borcudur. Bizler, Genel Başkanlarımızın gerçekleştirdiği devrimlerin izini süreceğiz…   

Genel Başkanımız Sayın Kemal Kılıçdaroğlu’nun 35. Olağan Kurultayımızda söylediği gibi; dördüncü devrimi, “Özgürlükçü Demokrasi”yi gerçekleştirmekten başka çıkış yolumuz yoktur. İşte o zaman bu topraklarda eşitlik, özgürlük, adalet ve barış hayat bulabilir. İşte o zaman görevimizi tam olarak yapmış oluruz.

Bugün, “tek adam”ın peşine takılıp, Cumhuriyet devrimleriyle hesaplaşmayı önüne koyanlar,  bilsinler ki Cumhuriyet değerlerini her koşulda koruyacak devrimciler var…  

Biz varız!

Bizler yeni devrimlere yelken açanlarız…

Cumhuriyetimiz şimdi 95 yaşında…

Onurla, gururla kutluyoruz.

Özgür bir gelecek için çarpan, tüm devrimci yüreklere kutlu olsun.

Önümüzde dördüncü devrimi gerçekleştirme görevi duruyor!

Bu yolda yürüyenlere selam olsun…

Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.