Erdoğan: Amerika'yı, İngiltere'yi görüyorsunuz değil mi? Almanya, Fransa...

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, halkın isteklerini yerine getirdiklerini söylerken, "Amerika’nın, İngiltere’nin halini görüyorsunuz değil mi? Benzin yok benzin. Aynı şekilde Almanya’da kuyruklar, Fransa’da kuyruklar. Yiyeceklerini bulamıyorlar. Elhamdülillah, Türkiye’de böyle bir sorun yok” dedi.

09 Ekim 2021 Cumartesi 16:18
Erdoğan: Amerika'yı, İngiltere'yi görüyorsunuz değil mi? Almanya, Fransa...

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, halkın isteklerini yerine getirdiklerini söylerken, "Amerika’nın, İngiltere’nin halini görüyorsunuz değil mi? Benzin yok benzin. Aynı şekilde Almanya’da kuyruklar, Fransa’da kuyruklar. Yiyeceklerini bulamıyorlar. Elhamdülillah, Türkiye’de böyle bir sorun yok” dedi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Ceyhan Polipropilen Üretim Tesisi Temel Atma ve Adana'da Yapımı Tamamlanan Projelerin Toplu Açılış töreninde konuştu. 

Erdoğan, Türkiye'de istihdamın, koronavirüs salgını öncesinin bile üstüne çıktığını söyledi. Adana'da Hacı Sabancı Organize Sanayi Bölgesi’nde 26 fabrikanın açılışını yaptıklarını ifade eden Erdoğan, "Bay Kemal, bak fabrika var mı diyordun. İşte buyur, 26 tane fabrikayı bugün açıyoruz. Öncelikle bu fabrikaların her birinin müteşebbislerine şükranlarımı sunuyorum. Dünyanın salgın ve iklim değişikliği gibi krizlerin pençesinde kıvrandığı bir dönemde yapılan bu yatırımlar, iş insanlarımızın vizyonunun derinliğine işaret ediyor" dedi. 

Erdoğan'ın konuşmasından öne çıkan başlıklar şöyle:  

“ADANA’YA GEL GİDEK, ADANA SICAK DERLER, HEYA GARDAŞ GEL GİDEK: Adana’ya gidek mi, şalvarından giyek mi, kebabından yiyek mi, heya gardaş gel gidek, Adana’ya gel gidek, Adana sıcak derler, heya gardaş gel gidek. Biz de bu işte bu güzel türküdeki davet icabetle bugün Adana’dayız. İnşallah Adana’nın kebabından yiyeceğiz. Şalgamından içeceğiz. Adanalıların gönlünden kopup gelen sevgisiyle de bu güzel buluşmamızı taçlandıracağız.

ALLAH’INA GURBAN ADANA: Adana bizden vazgeçmez, biz de Adana’dan vazgeçmeyiz. Allah’ına gurban Adana. Adana’yı özlemişiz. Maşallah Adana’da bizi özlemiş. Sizi en kalbi duygularımla, hasretle, muhabbetle selamlıyorum. Bugün burada yaklaşık iki buçuk yıllık aranın ardından tekrar bizleri bir araya getiren rabbime hamdediyorum. Tabii Adana’ya eli boş gelinmez. Bugün burada 2.2 milyar TL’lik kamu yatırımı ile 1.8 milyar TL’lik özel sektör yatırımlarının resmi açılışını yapıyoruz.

HİZMETE AÇIYORUZ: Eğitimde 63 okulu, gençlik ve sporda yeni stadyumun ikmal inşaatının, 1000'er kişilik 2 öğrenci yurdunun açılışlarını yapıyoruz. 250 yataklı Ceyhan Devlet Hastanesi'nin, 112 biriminin de aralarında bulunduğu yatırımların açılışlarını gerçekleştiriyoruz. Adalette lojmanların resmi açılışlarını yapıyoruz. Adana Mersin arasındaki tren hattında tamamlanan kısımlarını hizmete alıyoruz. İller Bankamızın çeşitli ilçelerinde tamamladığı alt yapı üst yapı projeleri ile TOKİ projelerini hizmete açıyoruz.

BAY KEMAL, BAK FABRİKA VAR MI DİYORDUN. İŞTE BUYUR: Bugün Hacı Sabancı Organize Sanayi Bölgesi’nde faaliyete geçen 26 fabrikamızın da açılışlarını yapıyoruz. Bay Kemal, bak fabrika var mı diyordun. İşte buyur, 26 tane fabrikayı bugün açıyoruz. Öncelikle bu fabrikaların her birinin müteşebbislerine şükranlarımı sunuyorum. Dünyanın salgın ve iklim değişikliği gibi krizlerin pençesinde kıvrandığı bir dönemde yapılan bu yatırımlar, iş insanlarımızın vizyonunun derinliğine işaret ediyor. İşte hep birlikte görüyoruz.

İSTİHDAMDA SALGIN ÖNCESİ DÖNEMİN DAHİ ÜSTÜNE ÇIKTI: Hemen yanı başımızdaki Avrupa başta olmak üzere gelişmiş ülkelerin hemen tamamı ihtiyaçlarını karşılamak için ülkemize yöneldiler. İhracatımız her ay rekorlar kırarak artıyor. Fabrikalarımız harıl harıl çalışıyor. İstihdamda salgın öncesi dönemin dahi üstüne çıktık. Böylece ülkemiz 2020’de yüzde 1.8 büyürken bu yılın ilk çeyreğinde 7.2; ikinci çeyrekte ise 21.7 büyüme oranlarıyla yükseliş trendini sürdürdü. Hiç şüphesiz bu başarının arkasındaki asıl kahramanlar yatırımcısı ve işçisiyle özel sektörümüzdür.

DÜNYA VE TÜRKİYE GERÇEKLERİNE GÖZLERİ DE GÖNÜLLERİ DE KAPALI OLANLAR: Sizler başta olmak üzere bu gerçeğin farkında olan herkes yaşanan gelişmeleri büyük bir heyecanla bekliyor. Dünya ve Türkiye gerçeklerine gözleri de gönülleri de kapalı olanlar ise kendi kısıt gündemlerinin peşinde bir o tarafa bir bu tarafa savrularak aslında ne kadar sığ ve kifayetsiz olduklarını gösteriyor. Bunlara kalsa ülke olarak araya gideriz, kimse dönüp bakmaz. Bizim istikametimiz her zamanki gibi milletimize dönüktür. Milletimiz bizden ne istiyor? Yatırım, üretim istiyor. İşte yatırım, işte üretim. İstihdam istiyor, işte istihdam. Milletimiz bizden ne istiyor? Güvenlik ve huzur istiyor. İşte güvenlik, işte huzur. Kendisinin ve ülkesinin dünyada başı dik olmasını istiyor. İşte güçlü ve büyük Türkiye. Velhasıl milletimiz istiyor biz de yapıyoruz. Bugüne kadar hep öyle oldu, hep öyle devam edecek.

ALMANYA’DA, FRANSA’DA KUYRUKLAR. YİYECEKLERİN BULAMIYORLAR: Küresel düzeyde enerji, mal, hizmet fiyatları fahiş oranlarda arttığı halde biz bunları kendi hizmetlerimize 3’te 1’i, 5’te 1’i oranında ancak yansıtarak vatandaşlarımızı koruyoruz. Amerika’nın, İngiltere’nin halini görüyorsunuz değil mi? Benzin yok benzin. Aynı şekilde Almanya’da kuyruklar, Fransa’da kuyruklar. Yiyeceklerini bulamıyorlar. Elhamdülillah, Türkiye’de böyle bir sorun yok.

Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.