Pınar Gültekin cinayetinin 6’ncı duruşması yapıldı: "Ben suçluyum bunu kabul ediyorum"

Cemal Metin Avcı tarafından öldürülen Pınar Gültekin cinayetinin 6’ncı duruşması Muğla 3’üncü Ağır Ceza Mahkemesi’nde yapıldı. Delilleri yok etme suçundan haklarında iddianame hazırlanan Cemal Metin Avcı’nın annesi Ayten Avcı, babası Selim Avcı, boşandığı eşi Eda Karagün ve iş ortağı Şükrü Gökhan Orhan da tanık olarak duruşmaya katıldı. Sanık Cemal Metin Avcı, "Sanki ben bir şeyler gizlemişim gibi bütün sülalem suçlanıyor. Karşı tarafın avukatı çelişkili ifade diyor. Ben suçluyum bunu kabul ediyorum" dedi. Eski eş Eda Karagün de “Aldatılan taraf benim, mağdurum. Dört buçuk yaşında bir kız çocuğu büyütüyorum. Cemal'in yaptığı suç beni ilgilendirmiyor, boşandık. Kızımla yeni bir hayata başladık” diye konuştu. Duruşma 1 Kasım’a ertelendi.

27 Eylül 2021 Pazartesi 21:57
Pınar Gültekin cinayetinin 6’ncı duruşması yapıldı: "Ben suçluyum bunu kabul ediyorum"

Cemal Metin Avcı tarafından öldürülen Pınar Gültekin cinayetinin 6’ncı duruşması Muğla 3’üncü Ağır Ceza Mahkemesi’nde yapıldı. Delilleri yok etme suçundan haklarında iddianame hazırlanan Cemal Metin Avcı’nın annesi Ayten Avcı, babası Selim Avcı, boşandığı eşi Eda Karagün ve iş ortağı Şükrü Gökhan Orhan da tanık olarak duruşmaya katıldı. Sanık Cemal Metin Avcı, "Sanki ben bir şeyler gizlemişim gibi bütün sülalem suçlanıyor. Karşı tarafın avukatı çelişkili ifade diyor. Ben suçluyum bunu kabul ediyorum" dedi. Eski eş Eda Karagün de “Aldatılan taraf benim, mağdurum. Dört buçuk yaşında bir kız çocuğu büyütüyorum. Cemal'in yaptığı suç beni ilgilendirmiyor, boşandık. Kızımla yeni bir hayata başladık” diye konuştu. Duruşma 1 Kasım’a ertelendi.

Muğla'da geçen yıl Temmuz ayında, Pınar Gültekin’in Cemal Metin Avcı tarafından öldürülmesiyle ilgili davanın 6’ncı duruşması Muğla 3’üncü Ağır Ceza Mahkemesinde bugün yapıldı. Davaya Pınar Gültekin’in ailesi ve avukatları katılırken, hakkında delilleri yok etme suçundan iddianame hazırlanan Cemal Metin Avcı’nın annesi Ayten Avcı, babası Selim Avcı, boşandığı eşi Eda Karagün ile iş ortağı Şükrü Gökhan Orhan duruşmada dinlendiler.

"BAĞEVİNDE TEMİZLİK YAPILDIĞINI FARK ETTİM"

Eda Karagün ifadesinde şunları söyledi:

 "Cemal'in yapmış olduğu suçla benim alakam yok. Sonrasında ben bu üzerime atılan suçları kabul etmiyorum. Şüphelendim, öldürdüğünü ve kıza bir şey yaptığını düşündüm. Aldatılan taraf benim, mağdurum. Dört buçuk yaşında bir kız çocuğu büyütüyorum. Cemal'in yaptığı suç beni ilgilendirmiyor, boşandık. Kızımla yeni bir hayata başladık. Cemal belki kıza bir şey yapmıştır diye kendi kendime düşündüm. Perşembeden, pazartesiye kadar yaylada çok zaman geçirdi. Bir barımız var, ‘içki almaya gidiyorum’ diyordu. Orada fazla vakit geçirdiğini fark ettim. İştahlı bir insandı, ama yemek tüketmiyordu. Sonuçta 8 yıllık bir evliğimiz vardı. Bir şey yaptıysa, orada yapmıştır diye düşündüm. Aldatılan kişi benim, sadece gidip bakmak istedim. En son Cemal ile görüştüklerini, Cemal'le telefon kayıtları olduğunu söyledi avukatı. Bağ evine ben, Ayten, Selim ve Gökhan abi gittik, depoya girdik, bir şey yoktu. Evin içine girdik. Temizlik yapıldığını, halıların yerlere serildiğini fark ettim.”

“EVİN TEMİZLENDİĞİNİ EDA SÖYLEDİ”

Cemal Metin Avcı’nın babası Selim Avcı ise ifadesinde şunları söyledi:

"Temmuz’un 20'sinde Eda tek başına bağ evine gitmek istedi. Biz de yalnız bırakmadık. Evin temizlendiğini Eda söyledi. Hem oğlum hem ben depo olarak kullanıyorduk. Eşimle Gökhan sigara içmişler, o anda orda ateş yaktığımız bidon vardı oraya atmışlar. Kendisi Jandarmaya ifade vermeye gittiğinde beni aradı. ‘Baba kaybolan bir kız vardı ya, onunla ilgili beni sorguya aldılar’ dedi.  Karakol Komutanı Temmuz’un 21'i sabahı Cemal Metin Avcı suçunu kabul ettiğini söyledi. Karakol Komutanı bizi çağırdı gittik. Suçlamaları kabul etmiyorum. Bizim orada delil karartmak gibi bir durumumuz yok. Ben 16'sı ile 20'si arasında bağ evine gitmedim.”

“ALLAH BELASINI VERSİN O BARIN”

Anne Ayten Avcı, olayı duyduğunda şoka girdiğini belirterek, şu ifadeyi verdi:

“Ayın 20’sinde eşim aradı. ‘Metin bir kavgaya karışmış’ dedi. Akyaka’da sorguya çekiliyor dedi. Kavgadan dolayı sorguya çekiliyor sandım. İş ortağımız Gökhan aldı beni. Eda bana ‘Pınar Gültekin diye bir kız için sorguda’ dedi. ‘Allah belasını versin dedim o Cüce Bar’ın, Cüce’de tanışmıştır o kızla’ dedim. Eda ‘Ben bağ evine gideceğim’ dedi. ‘Merak ediyorum’ dedi. Biz de gittik. Biz epeydir gitmiyoruz, çocuklar gidiyor. Gittikten sonra evin halini ben hiç bilmiyorum. Eda ‘Burada temizlik olmuş gibi, ben bıraktığımda böyle değildi’ dedi. Stresliyim çok sigara içerim. Sigara içtik Gökhan’la. Sigaramızı bidona attık. ‘Yapmış işte’ dedi.”

İş ortağı Şükrü Gökhan Orhan ise duruşmadaki ifadesinde, "Bu olay ortaya çıkınca, Ayten Hanım panik ataktır. Bende ‘kavgaya karışmış gel’ dedim. Geldi. Eda ‘eve gideceğim’ dedi. Biz de hep beraber gittik. Ben evin içeriğini bilmiyorum gitmediğim için” diye konuştu.

“BÜTÜN SÜLALEM SUÇLANIYOR”

Davanın tutuklu cinayet zanlısı Cemal Metin Avcı SEGBİS ile bağlandığı duruşmada verdiği şöyle konuştu:

“İlk olarak adli tıp raporuna itiraz ediyorum. Canlı olmadığını belirtmiştim. İlk Yardım belgem de vardı. Olayın bütün başından sonuna kadar, sanki ben bir şeyler gizlemişim gibi bütün sülalem suçlanıyor. Karşı tarafın avukatı çelişkili ifade diyor. Ben suçluyum bunu kabul ediyorum. Benim ailemde mi suçlu. Beni tanıyan da mı suçlu bilmiyorum. O varilde ne yandı diyor avukat. İnsanları bu şekilde medya yoluyla tanıtıyor. Orada sigara izmariti olan varil, başka varil. Medyaya başka servis edip benim hayatımı bitirdiniz zaten. Tamam, ben suçluyum. Benim yedi ceddimi böyle suçlamayın. Benim delil gizlemeye, karartmaya ihtiyacım yok. Şükürler olsun keşif yapıldı. Benim kaldırdığım varilden daha büyük varili kaldırdım ben. Kaldırmasaydım kim bilir ne düşüneceklerdi. Ben tek başıma yaptığımı söyledim.”

“BUNLAR AİLECEK KATİL"

Pınar Gültekin'in annesi Şefika Gültekin duruşma salonunda "Bunlar ailecek katil" diye bağırırken, sanık Cemal Metin Avcı'nın annesi Ayten Avcı bayıldı. Duruşmaya SEGBİS kanalıyla katılan Cemal Metin Avcı 'Anne' diye seslendi. Duruşma salonunda bayılan Ayten Avcı için adliyeye ambulans çağrıldı. 112 sağlık ekipleri anne Ayten Avcı'ya müdahaleyi adliye koridorunda yaptı.

Mahkeme, duruşmayı 1 Kasım’a erteledi.

“SANIKLAR ÇELİŞKİLİ BEYANLARDA BULUNUYORLAR”

Gültekin ailesinin avukatı Yiğit Gökçehan Koçoğlu ise duruşma bitiminde adliye önünde şu açıklamaları yaptı:

“Bu celseye kadar devam eden sadece 2 sanığın yargılaması vardı. Cemal Metin Avcı ve Mertcan Avcı. Soruşturma aşamasında savcılık makamı Cemal Metin Avcı'nın annesi, babası, babasının ortağı ve eski eşi için takipsizlik kararı vermişti. Biz buna hukuki olarak itirazımızı yaptık. Sulh Ceza Hâkimliği de itirazımızı reddetti. Aslında olan tüm kanun yolları kapanmıştı. Biz ama ortada bir suç olduğunu, bunların suçları gizlediğinin farkındaydık. Bu yüzden olağanüstü kanun yoluna başvurduk. Buna kanun yararına bozma diyoruz. Kanun yararına bozma da öncelikle Adalet Bakanlığı bizi haklı gördü ve dosyayı Yargıtay’a gönderdi. Yargıtay da dosyadaki çelişkileri gördükten sonra Sulh Ceza Hâkimliği’nin kararının kaldırılması gerektiğine ve bu kişilerin de yargılanmasına hükmetti. Ardından bugün sorguları yapıldı. İlk defa geldiler. Sürekli olarak çelişkili beyanlarda bulunmaya devam ediyorlar. Yani ilk gün söylediklerini bugün farklı farklı anlatıyorlar. Biz sanıkların hepsinin hala tutuklanmasını istedik. Fakat mahkeme tutuklama taleplerini bu aşama da reddetti. Fakat sanıkların avukatları, sanık müdafi meslektaşlarımız, sanıkların duruşmadan vareste tutulmasını istediler. Bu duruşmalara gelmesinler daha demek. Mahkeme bunu da reddetti. Duruşmalara gelmeye devam edecekler. Bir sonraki celsede bir tanık dinlenecek. Dinlenecek olan tanık, bizim aslında sürekli üzerinde durduğumuz niye bu avukatla sürekli görüştünüz diye avukat meslektaşımız gelecek tanık olarak. Cinayet hunharca, canavarca hisle işlenmiş çünkü o sırada Pınar Gültekin hayattaymış”

Son Güncelleme: 27.09.2021 21:58
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.