Dr. Yüceer, “İşçi ve emekçimizi enflasyona ezdirmeyeceğiz.

CHP Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Dr. Candan Yüceer, “Güçlü Başkan Güçlü Emekçi” sloganıyla düzenlenen “Emeğin Büyük Buluşması”nda belediye işçileriyle buluştu. Konuşması sık sık işçilerin sloganlarıyla kesilen Dr. Yüceer, “İşçi ve emekçimizi enflasyona ezdirmeyeceğiz. İkramiyelerle ilgili düzenlemeyi gözden geçireceğiz. Eşit işe eşit ücret için çalışmalara hızla başlayacağız” dedi.

05 Şubat 2024 Pazartesi 12:44
Dr. Yüceer, “İşçi ve emekçimizi enflasyona ezdirmeyeceğiz.

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Dr. Candan Yüceer, “Güçlü Başkan Güçlü Emekçi” sloganıyla düzenlenen “Emeğin Büyük Buluşması”nda belediye işçileriyle buluştu. İşçilerin sevgi seline dönüşen buluşmaya DİSK Genel İş Tekirdağ Şube Başkanı Ahmet Işık, Tüm Yerel-Sen Tekirdağ Şube Başkanı Ali Şahin Gülen, Eğitim-İş Tekirdağ 1 Nolu Şube Başkanı Barış Özer ve Tüm Bel-Sen Tekirdağ Şube Başkanı Mümin Kemancı katıldı. CHP Süleymanpaşa Belediye Başkan Adayı Volkan Nallar ve Hayrabolu Belediye Başkan Adayı Tuncer Başoğlu da buluşmaya katılanlar arasında yer aldı. Konuşması sık sık işçilerin sloganlarıyla kesilen Dr. Yüceer, “İşçi ve emekçimizi enflasyona ezdirmeyeceğiz. İkramiyelerle ilgili düzenlemeyi gözden geçireceğiz. Eşit işe eşit ücret için çalışmalara hızla başlayacağız” dedi.

EMEĞİN KENTİNDE HEP BERABER YAŞIYORUZ

CHP Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Dr. Candan Yüceer şunları söyledi:

“Emeğin kentinde yaşıyoruz hep beraber. Ve sizler ellerinizle, emeklerinizle dünyalar yaratıyorsunuz. Bize daha güzel daha yaşanabilir bir Tekirdağ için hizmet veriyorsunuz, emek veriyorsunuz. Ben o yüzden hepinize hoş geldiniz diyorum. Bugün buraya belediyemize ve şehrimize emekleriniz için teşekkür etmek için geldik. Sağ olun, var olun. Sizler şehrimizi daha güzel daha yaşanabilir hale getirmek için hemşehrilerimize daha iyi hizmet sağlayabilmek için gece gündüz demenden çalışıyorsunuz Allah razı olsun. Ancak bazı sorunlarınız olduğunu biliyorum. Ve özellikle bugün not alarak geldim.

EMEĞİNİZİN KARŞILIĞINI HAK ETTİĞİNİZ DEĞERİ ALMAK ANANIZIN AK SÜTÜ GİBİ HELAL

Bu sorunları yaşıyorsunuz biliyorum. Burada açık yüreklilikle ifade etmek istiyorum. Bizim yöneticilik anlayışımız adil, eşit, liyakate dayalı bir yönetim anlayışı olacak. İşte bu nedenle siz değerli çalışma arkadaşlarıma buradan şunun sözünü veriyorum; Emeğinizin karşılığını hak ettiğiniz değeri, ürettiğinizin değerin karşılığını almak sizin ananızın ak sütü gibi helal. Bize de bunu vermek bu eşitliği, adaleti sağlamak boynumuzun borcu.

İŞÇİ VE EMEKÇİMİZİ ENFLASYONA EZDİRMEYECEĞİZ

İşçi ve emekçimizi enflasyona ezdirmeyeceğiz ama hangi enflasyona? Zira şu an ortalıkta dolaşan türlü türlü enflasyon var. TÜİK’in açıkladığı gerçek dışı. Ne bizim yaşantımızı ne evimizi ne çarşımızı ne pazarımızı yansıtan bir enflasyon rakamı var. Bir de gerçek olan çarşıda, pazarda yaşadığımız enflasyon var. İşte biz sizleri bu gerçek enflasyona karşı ezdirmeyeceğiz. Bizler her zaman sizlerin refahını sizlerin sosyal güvenliğini savunduk. Hakkınızı hukukunuzu gözeten bir anlayış ve yönetim çalıştık, çalışıyoruz.

HAK MÜCADELESİNİN YANINDA DURMAYA DEVAM EDECEĞİM

Ben bugüne kadar birçok alanda hak mücadelesinin yanında durdum, durmaya da devam edeceğim. Ara sıra bizler kamuoyunun baskısına ya da tepkisine rağmen iki gün de çöpler toplanmasın ama bizim çalışma arkadaşlarımız bize karşı bile hakkını hukukunu sağlayabilsin diyoruz. Bunu bugün sadece bu kürsüden söylemiyorum. Allah nasip ederse 1 Nisan’da Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı olduğumda da aynı şeyleri söylemeye, savunmaya devam edeceğim.

SORUNLARI, SIKINTILARI ÇÖZECEĞİZ

Cumhuriyet Halk Partisi, gerçekten emeğin hakkını, emekçinin hakkını savunan bir parti. Ama maalesef yerel yönetimlerdeki çalışma rejimi o kadar çok değişti ki bazen mevzuat kaynaklı bazen bütçe yapım süreçleri nedeniyle gerçekten olumsuzluklar, mağduriyetler yaşanıyor. Bunları hep birlikte yaşadık. Bu nedenle sorunların çoğu niyetle değil belki ama organizasyonla ve kurumsal yapıyla ilgili. Ama bu demek değil ki bu sorunları çözmeyelim. Önümüzdeki süreçte sizlere söz verelim ister yapısal olsun ister mevzuat kaynaklı olsun ister bütçeyle ilgili olsun bu sorunları, sıkıntıları çözeceğiz.

SİZ MUTLU OLDUKÇA BELEDİYEMİZ DE MUTLU OLABİLİR

Sevgili çalışma arkadaşlarımız sizler, hak ettiğiniz değeri, emeğinizin karşılığını, ürettiğiniz değerin karşılığını alacaksınız. Siz mutlu oldukça belediyemiz de mutlu olabilir. Eğer sizler mutlu olmazsanız belediyemiz de mutlu olamaz. Sloganımız ‘Güçlü Başkan Güçlü Emekçi’. Güçlü derken kendi gücümden bahsetmiyorum, güçlü başkan derken güçlü bir kurumsal yapıdan, en altından en üstüne kadar, birbirini güçlendirmiş iş birliği içinde, huzurlu bir şekilde gerek fiziksel ortamıyla gerek ekonomik koşullarıyla gerek sosyal haklarıyla güçlendirilmiş bir ekipten, büyükşehirden, ilçe belediyelerimizden bahsediyorum. Dolayısıyla eğer sizler güçlü olmazsanız belediyemiz güçlü olmaz. Belediyemiz güçlü olmazsa Tekirdağımız güçlü olmaz. O yüzden gücümüzü birbirimizden, iş birliğimizden, birbirimizin refahını artırmamızdan alıyoruz. Bu bilinçle inşallah Tekirdağımızı güçlendireceğiz.

İKRAMİYELERLE İLGİLİ DÜZENLEMEYİ GÖZDEN GEÇİRECEK, EŞİT İŞE EŞİT ÜCRET VERECEĞİZ

İkramiyelerle ilgili düzenlemeler bekliyorsunuz bizlerden. Hızla çalışmalara başlayacağız onun sözünü buradan verelim. Milletvekilliğimde eşit işe eşit ücreti savunarak mücadelemizi sürdürdük. Bugün burada sizler için de bunu savunuyorum. Eşit işe eşit ücret olacak. Liyakat olacak. Eski dönem yeni dönem değil, lütfen içiniz rahat olsun. Liyakatiyle emeğiyle çalışan hak ettiği yerde hak ettiği ücretle çalışmaya devam edecek. Sizler olmazsanız hizmet olmaz, sizler olmazsanız güçlü başkan da olmaz hiçbir şey olmaz. Sizler olmazsanız Tekirdağ da olmaz. Aslolan sizlersiniz. Bizler gelip geçiyoruz, bir bayrak değişimi yaşıyoruz. Kalıcı olan sizlersiniz, kalıcı olan Tekirdağımız, kalıcı olan o yüzden emek. Bu bilinçle çalışacağız her zaman.

FİZİKSEL ÇALIŞMA KOŞULLARININ DÜZELTİLMESİ LAZIM

Geçtiğimiz günlerde bir ziyaret yaptım. Fiziksel çalışma koşullarımızın da özellikle bazı yerlerde düzeltilmesi lazım. Sizler ne kadar huzurlu ortamlarda ne kadar iyi koşullarda çalışırsanız eminim ki yaptığınız işi en iyi şekilde yapmaya devam edebilirsiniz. O yüzden bunları da yapacağız. Fiziksel ortamlarımızı Tekirdağ Büyükşehir Belediyemize yakışan bir şekle dönüştürmek için elimizden geldiğince mücadele edeceğiz hep beraber.

ÖNERİLERİNİZ VE KATKILARINIZ ÇOK ÖNEMLİ

Oturacağız konuşacağız. Burada sizlerin önerileri, katkıları bizler için çok önemli. Arada bugün yaptığımız gibi sadece seçim dönemlerinde değil seçimden sonra da belki daha çok bir araya gelip konuşacağız. Sizin önerileriniz, eleştirilerinizle iyi yaptığımız şeylerde devam edip eksik kaldığımız şeyleri düzelterek daha güzel bir Tekirdağ için çalışmaya devam edeceğiz.

SOSYAL İMKANLARI ARTIRACAĞIZ

Sosyal imkanlarımızı artıracağız. Bunun içinde neler var? Kreşler var, eğitim ve dinlenme tesisleri var. Buraları sizlerin hizmetine açmaya az bir katkı payıyla buralardan yararlanmanızı, ailelerinizle tatilinizde vakit geçirebileceğiniz sosyal alanlar yapacağız. En önemlisi de çalışanlarımıza inşallah ucuz konutlar yapacağız. Gerek okul gerek kreş gerek ulaşım noktasında sizlerin faydalanabileceği imkanlar sağlayacağız.

1 NİSAN GÜNÜ TEKİRDAĞIMIZI HAK ETTİĞİ HİZMETLERLE BULUŞTURACAĞIZ

Şunun tekrar altını çizmem lazım, Cumhuriyet Halk Partisinin belediyesinin olduğu yerlerde gerçekten eşitlik var, adalet var, huzur var. Çünkü bizler çalışma arkadaşlarıyız, bizler mesai arkadaşlarıyız. Elbirliğiyle 1 Nisan günü Tekirdağımızı hak ettiği hizmetlerle, Tekirdağlı hemşehrilerimizi de hak ettiği hizmetlerle buluşturup Tekirdağımızı hak ettiği yere taşıyacağız. Sizin gibi inanmış, adanmış yol arkadaşlarıyla çalışacak olmak beni şimdiden heyecanlandırıyor. Bana güç verdiniz, hepinize çok teşekkür ediyorum. Tekirdağımızı sadece bölgemizin değil Türkiye’nin lider kenti yapmak için, hemşehrilerimizi daha iyi bir yaşama kavuşturmak için el ele, omuz omuza mücadeleye hazırım.”

Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.